עדכוני חקיקה סין (ספטמבר 2011)/מאת תהילה לוי-לאטי,עו"ד ואביבה סבהאט,מתמחה

 

תפקידיו ואחריותו של ראש הנציגות במשרד מייצג בסין

אחת הדרישות החשובות בהקמת משרד מייצג בסין הינה מינוי ראש נציגות אשר ינהל את ענייני המשרד. ראש הנציגות נבחר ע"י דירקטוריון חברת האם. ראש הנציגות יכול להיות סיני או זר. החוקים בסין אינם קובעים מפורשות מהן גבולות סמכויותיו של ראש הנציגות, אבל ראש הנציגות אחראי פעילות המשרד המייצג. כמו-כן, משמש ראש הנציגות כנציג המשפטי של המשרד המייצג ולפיכך, יש לו את הסמכות לחתום בשם החברה. באשר לשאלת המיסוי, ראש הנציגות חייב אוטומאטית בתשלום מס הכנסה בסין. חובתו זו של הנציג עשויה להשתנות בארצות בהן יש אמנת מס מול סין. ראש הנציגות אינו יכול להעסיק עובדים סינים באופן ישיר אלא עליו להעסיק את העובדים דרך רשויות/סוכנויות המוסמכות לכך, כגון: רשויות מקומיות, סוכנויות כוח אדם, וחברות פרטיות. אם חל שינוי הנוגע למשרד המייצג על ראש הנציגות חלה החובה להגיש בקשה לאישור השינוי בצירוף מסמכים שונים לרשויות. חשוב לציין כי ראש הנציגות הנבחר חייב להכיר את סביבת העבודה העסקית בסין כמו גם מטרותיה של חברת האם. עמידה בכל הדרישות הללו תוכל להבטיח כי ראש הנציגות יבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

השפעת חוק הביטוח הסוציאלי החדש של סין על חברות זרות הפועלות בסין

ביום 01.07.2011 נכנס לתוקפו חוק הביטוח הסוציאלי החדש של סין (להלן: "החוק"). החוק מתייחס בהרחבה למגוון תחומים וביניהם: פנסיה, ביטוח בריאות, דמי אבטלה, ביטוח אובדן כושר עבודה ודמי לידה.  החוק קובע כי המעסיק והמועסק ישאו בתשלומי הביטוח הסוציאלי, למעט בנושאים של: ביטוח נפגעי עבודה, דמי לידה אשר המעסיק בלבד ישא בהם. שיעורי ההשתתפות של המעסיק בתשלומי הביטוח הסוציאלי משתנים בהתאם לאזורים השונים בסין. בנוסף, החוק מתעתד להטיל אמצעים חמורים על מעסיקים שיפרו את החוק ומתעתד להקים רשות אדמיניסטרטיבית לביטוח סוציאלי אשר תאכוף את החוק בצורה יעילה.

מחויבות חברות זרות הפועלות בסין בהתאם לחוק החדש:

1.     תשלום הביטוח הסוציאלי בהתאם לחוק.
2.     תשלום ההוצאות שאינן מכוסות ע"י ביטוח נפגעי עבודה בגין פציעות הקשורות בעבודה.
3.     תשלום פיצויי פיטורים עם סיום ההעסקה.
4.     רישום בסוכנות הביטוח הסוציאלי המקומית, תוך 30 יום מהקמת החברה. עדכון סוכנות הביטוח הסוציאלי המקומי  תוך 30 יום על כל שינוי רלבנטי אצל המעסיק.
5.     רישום המועסקים בסוכנות הביטוח הסוציאלי המקומית, תוך 30 יום מיום ההעסקה.
6.     ניכוי מס במקור ותשלום הביטוח הסוציאלי בשם המועסקים ועדכון המשכורת על בסיס חודשי.
7.     שיתוף פעולה והעברת פרטים מדויקים בנוגע להפרשות הביטוח הסוציאלי במידה והרשות האדמיניסטרטיבית לביטוח סוציאלי תפתח בחקירה.
 

פטור ממס צריכה בייצור ביו דיזל בסין

ממשלת סין הוציאה לאחרונה חוזר המתייחס לפטור ממס צריכה בייצור ביו דיזל אשר יופק משומנים מהחי ופסולת שמן צמחי. החוזר מתאר את היקף הפטור. מומחים סוברים כי תמריץ מיסוי זה, יעודד שימוש בביו דיזל בסין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *