פיילוט אזור הסחר החופשי בשנגחאי

עידוד של השקעות זרות הינה המטרה העיקרית של אזור הסחר החופשי בשנגחאי. אף שהחוקים החדשים חלים ככלל רק באזור הסחר החופשי, הרי שהם מספקים הצצה חשובה אל הכיוון העתידי האפשרי של חקיקה בנושא השקעות בכל רחבי סין.

ב-28 לספטמבר 2013 פרסמה מועצת המדינה של סין את "התוכנית הכללית לפיילוט אזור הסחר החופשי של סין (שנגחאי)". פרסום זה היווה את פתיחתו הרשמית של אזור הסחר החופשי הראשון בסין.

התוכנית מבקשת לבחון באופן פרקטי פתיחות לסטנדרטים בינלאומיים יתאימו לניהול השקעות זרות בתחומי פיילוט אזור הסחר החופשי בשנגחאי. פרקטיקה זו צפויה להוביל את הכיוון של הרפורמה העתידית. תחומי הרפורמה כוללים הסטת התמקדות הממשלה במתן אישורים מראש, לכדי פיקוח בעת פעילות ופיקוח בשלב מאוחר יחסית. מבחינה זו, המטרה תהיה לאחד את המערכות לפיקוח שוק ולאכיפת חוק, והפיכתן למרוכזות ומקיפות יותר. כמו כן, הממשלה תיתן דגש על חקר מערכת ניהול הרשימה השלילית ("Negative List", כמפורט בהמשך).

הקונגרס הסיני וכל רמה של הממשלה דאגו להתקנת תקנות רלוונטיות כדי לספק תמיכה במדיניות. תקנות אלו נועדו לצורך שיפור מערך הניהול וההשקעות הזרות של אזור הסחר החופשי (ושל סין באופן כללי).

בפרט, המדיניות שואפת (i) לייעל את הליכי הפרוצדורה המסובכת, תוך הקמת מערכת אישורים מסוג "one stop shop", המונעת את הצורך של מבקשים להתרוצץ בין הרשויות השונות. המערכת מסייעת למשקיעים לנהל ביעילות את התזמון של אישורים מנהליים מההתחלה ועד לביצוע הסופי. (ii) להרחיב את תחום ההשקעות הזרות; ביצוע רפורמה במשטר הקיים עבור ניהול אישורי השקעות זרות, ומעבר למשטר של "רשימה שלילית": מתן טיפול בסטנדרט לאומי להשקעות זרות שאינן כלולות ברשימה השלילית.

היות והרפורמות עדיין נמצאות בשלבים מוקדמים, המדיניות הרלוונטית הינה עדיין במידה רבה ברמת המאקרו, ללא כללי יישום מפורטים. תקנות הרפורמה הותקנו בשתי רמות שונות: רמת הממשל המרכזי ורמת ממשלת שנגחאי. על כן, נותר לראות האם ייקבעו כללי יישום מפורטים, כיצד יתקשרו המדינויות הרלוונטיות זו עם זו, והאם התכנית תאפשר לחברות פרויקט שהוקמו באזור הסחר החופשי לפעול כ"כלי השקעה" ברחבי סין באופן כללי.

ראוי לציין, כי מאז שנפתח פיילוט אזור הסחר החופשי בשנגחאי, נרשמו כבר אלפי חברות ואלפי חברות נוספות עומדות בשלבי הרישום. אין סטטיסטיקה עבור מספר החברות הישראליות שפתחו חברות באיזור הסחר החופשי, אך ניתן להעריך כי מדובר בעיקר בחברות מתחומי החקלאות, טכנולוגיה, אופנה, יהלומים וקוסמטיקה.

אזור הסחר החופשי בשנגחאי פועל תחת רגולציה מקומית המגדירה את המסגרת המנהלית באזור. למסגרת זו ארבעה מאפיינים עיקריים המבדילים אותה משאר סין:

מאפייני אזור הסחר החופשי בשנגחאי:

1) ה-Negative List (להלן: "הרשימה השלילית"):
רשימה זו חלה באזור הסחר החופשי בלבד ומבטאת את פתיחות הממשלה להשקעות זרות בשוק הסיני. כלומר, אילו תעשיות מוגבלות או אסורות מצד המשקיעים הזרים. באשר לתעשיות שאינן מנויות ברשימה השלילית, משקיעים זרים יקבלו יחס שווה למקומיים. בין היתר, ללא צורך באישורים מקדימים מצד הרשויות המקומיות (פרט לחריגים שהוגדרו מראש ע"י מועצת המדינה). מטרת הרשימה היא לפתוח דלת להשקעות זרות בסטנדרטים בינלאומיים.

בגרסתה הראשונה (2013), כוללת הרשימה 18 תעשיות המחולקות לכ190 קטגוריות משנה. בפרסומה, נחשבה הרשימה ל"אכזבה" מצד המשקיעים הזרים שציפו לגמישות רחבה יותר. עם זאת, ראש הועדה המנהלית באזור הסחר החופשי וגורמים נוספים הודיעו כי הרשימה צפויה להשתנות מהותית ותתקצר עד סוף שנת 2014 בכ20-30%. כמו כן, תתעדכן הרשימה מדי שנה בהתאם לשוק ולאינטרסים של הממשלה.

על פי מבנה אזור הסחר החופשי, תעשיות ומגזרים רבים נפתחו כלפי השקעות זרות, כאשר המשמעותי מבניהם הוא המגזר הפיננסי. כמו כן, הוסרו מספר הגבלות על שירותי טלקום, שירותים מקצועיים (הדרכה, רפואה וכו'), שירותי הובלה ועוד. פרטים ספציפיים אודות התעשיות השונות יהיו תלויים ביישום הכללים.

2) מסחר חופשי: אזור הסחר החופשי שואף להקל ולהסיר את הגבלות המסחר הנהוגות בסין. ליברליזציה זו תהפוך אותו למרכז גלובלי של מעבר סחורות. האזור מעודד חברות זרות להקים מחסן גלובלי בתחומיו, זאת תוך מתן אפשרות לכניסה ויציאה חופשית של סחורות מחו"ל בתוך האזור ללא פיקוח מכס. סחורה שתצא מאזור הסחר החופשי לרחבי סין תחויב כמובן במכס.

3) השקעות חוץ: חברות הפועלות מתוך אזור הסחר החופשי רשאיות לבצע השקעות חוץ מבלי לקבל את אישור הממשלה (כפי שנהוג מחוץ לאזור הסחר החופשי). לצורך השלמת הפעולה, חברות אלו צריכות בסך הכל להגיש את המסמכים הרלוונטים להשקעת החוץ לרשויות המקומיות. כך, הופכת הפרוצדורה להשקעות חוץ לפשוטה יותר עבור החברות הרשומות.

4) ליברליות פיננסית: הקלות בהמרת חשבונות RMB, העברות כספים ופתיחת חשבונות. בעתיד אף צפויה המרה חופשית של RMB בתוך אזור הסחר החופשי.

היתרונות שבהקמת חברה סינית בבעלות זרה באזור הסחר החופשי:

1) שינוי במעורבות המנהלית של הממשלה (מ-"Pre-Approval"  ל- "After-Supervision"):
ההליך המנהלי להקמת חברה באזור הסחר החופשי הפך לפשוט וקצר יותר.
חברה שמעוניינת להירשם לא תצטרך לעבור מסכת אישורים ופרוצדורות אלא רק להירשם בלשכת המסחר המקומית (כל עוד לא מדובר בתעשייה המופיעה ברשימה השלילית).
הרשויות דורשות מידע בסיסי בלבד אודות החברה, הכולל בין היתר מידע אודות המשקיע, תעשיית היעד וההסמכה הקיימת. בזכות שיתוף פעולה שייערך בין משרד התעשיה והמסחר, מחלקת QA ורשויות המס, הליך הקמת חברה צפוי להתקצר מ 29 ימי עבודה ל4-7 ימי עבודה בלבד.

2) הון רשום מינימלי:
בעבר, הדרישה להון רשום מינימלי הייתה  30,000 RMB עבור חברה בע"מ, 100,000 RMB עבור חברה בע"מ עם בעל מניות אחד, או 5,000,000 RMB עבור חברה מוגבלת במניות.
ככלל, תיקון חוק החברות שנכנס לתוקפו ב 1 למרץ 2014, מבטל את הדרישה להון רשום מינימלי עבור חברות בסין (חברות מקומיות וזרות כאחת). זאת, כל עוד לא נאמר אחרת בחוק, בפקודות או בהחלטות פנימית של מועצת המדינה. כלל זה חל גם על משקיעים זרים, וכך גם בתחומי אזור הסחר החופשי בשנגחאי.
באופן תיאורטי זה, ניתן יהיה להקים חברה עם הון רשום של  "RMB 1". בעוד שרבים נוטים להאמין כי ככל שההון הרשום יהיה נמוך יותר, כך הדבר יהיה לטובת החברה, חשיבה זו לרוב מוטעית. חברת WFOE שתתחיל עם הון רשום נמוך מדי ותצטרך לשלם משכורות, שכירות והוצאות אחרות, תפנה בשלב מסוים לחברת האם הזרה לצורך מימון, והסכומים שיועברו יחוייבו במס כ"הכנסות" החברה. הון רשום מבוסס וחזק יכול להעיד על אמון בחברה בסין, שכן הוא מופיע ברישומי התאגיד ובתעודת ההתאגדות של החברה. קיימות חברות שלא יעבדו עם ספקים שהחברה שבבעלותם אינה עומדת ברף המקובל.
החריגים לרפורמה בדרישה להון רשום מינימלי הם סקטורים שצוינו בחוקים, בפקודות, או בהחלטות פנימיות של מועצות המדינה. בין הסקטורים מצויים: בנקים, חברות ביטוח, חברות טלקומוניקציה וחברות שילוח בינלאומיות (international freight forwarding), שעדיין נדרשים להון רשום מינימלי גבוה יחסית.

משקיעים השוקלים להעביר נכסים (contribution) לתוך לסין למען ההון הרשום של חברתם, יכולים לעשות כן רק אם עדכנו את הרשויות הרלוונטיות בסין מראש וקיבלו את האישורים הרלוונטיים. כמו כן, משקיעים המעריכים את נכסיהם תוך מתן ערך כספי גבוה לקניין הרוחני שברשותם עלולים להתאכזב כאשר הרגולטורים בסין יפעלו ע"פ תנאים משלהם לצורך הערכת הנכסים. הרשויות נוטות להעריך את הקניין הרוחני בסכום נמוך מהמצופה.

3) תיושם מערכת הון רשום כלפי החברות הרשומות באזור הסחר החופשי:
משרד התעשיה והמסחר יאסוף מידע אודות בעלי המניות בחברות ואחר ההון הרשום, אך לא יאסוף מידע אודות ההון הנפרע. יש לציין כי בעלי מניות של חברות בע"מ וחברות משותפות במניות (Joint Stock Limited Companies) יישאו באחריות עבור המניות הרשומות. לכן, על המשקיעים לקבוע את ההון הרשום בזהירות יתר.
חברות רשומות באזור הסחר החופשי לא יהיו נתונות לפיקוח שנתי מצד הרשויות. לחלופין, אותן חברות יחוייבו להגיש דו"ח שנתי למחלקת התעשייה והמסחר, ולפיכך יהיו אחראיות למהימנות וללגיטימיות הדו"חות.